Servis - Výmena batérií v Auto klúčoch a iné.

Výmena bateriek v autokľúčoch

výmena bateriek autokľúče a diaľkové ovládania

Vo väčšine autokľúčov je aj batéria, ktorá napája diaľkové ovládanie odomykania a zamykania dverí.

V nových autách sú už tzv, SMART (kessy) autokľúče, kde bez baterky už máte problém aj naštartovať, pretože stačí mať kľúč vo vrecku/kabelke a auto sa vám po dotyku kľučky samo odomkne a po stlačení štartovacieho gombíka naštartuje bez toho, aby ste sa museli dotknúť kľúča alebo ho niekam zasúvať a točiť s ním.

Aby to všetko fungovalo, potrebujete baterku - dobrú batériu. Výmena batérií v niektorých autokľúčoch a ovládaniach už nie je jednoduchá a treba na to trochu cviku a niekedy aj nástroje.

Nevymieňajte baterky sami! Opravujeme autokľúče a veľa porúch si spôsobia ľudia sami nesprávnou technikou výmeny baterky. Odlomia kontakty, odlomia držiak baterky, nesprávne kľúč otvárajú a poškodia si obal autokľúča a najlepší "odborníci" si dokážu aj zničiť autokľúč!

Najnovšie autokľúče, pretože skoro neustále vysielajú si vybijú baterky za cca 10-12 mesiacov. Keďže nikto ľuďom neukázal,ako sa otvára a štartuje auto keď majú baterku v autokľúči vybitú, tak majú obrovký problém. Príďte si vymeniť baterku hneď ako vám začne hlásiť "change battery" - vymeň baterku.


Vyberte závadu vášho zariadenia